29.03.2013

Święta z zajączkiem na czele ;)

Cześć kochani:)

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami: już za niecałe 2 dni w niedzielny poranek zasiądziemy z całą rodziną do świątecznego śniadania, a do grzecznych dzieci przyjdzie zajączek i obdaruje drobnymi prezentami. Jak wiadomo nie to jest najważniejszym elementem tego święta, jednak moim zdaniem każda okazja jest dobra, aby sprawiać swoim bliskim małe przyjemności. W tym roku postanowiłam, że moje prezenty nie będą bardzo wymyślne i drogie, ale takie, z których obdarowane osoby na pewno się ucieszą. Dodatkowo pomyślałam, iż ładnie i inaczej niż zwykle je opakuję, bo jak wiadomo każdy podarunek sprawia większa radość, jeśli jest ciekawie i niestandardowo zapakowany. 

Nie będę zdradzać, co jest w środku, bo wśród osób wchodzących na mojego bloga, będą również adresaci owych niespodzianek :) Pokażę jedynie efekt końcowy oraz sposób w jaki do niego doszłam, bez zdradzania zawartości. Sposób pakowania, który przedstawię, można również wykorzystać przy innych drobnych prezentach, dlatego zapraszam do zapoznania się jeszcze przed Wielką Niedzielą ;)

Do wykonania prezentów potrzebne będą:
- wata
- gumki recepturki
- papierowa serwetka (najlepiej w wielkanocne wzory)

a ponadto, do zrobienia kwiatów z bibuły:
- wata
- bibuła
- miękki drut
- klej
- nożyczki

Pierwszym krokiem będzie zawinięcie naszego podarunku w watę i założenie na "zawiniątko" kilku gumek, tak aby w miarę możliwości uformować coś na kształt jajka (tak tematycznie :) ).
Następnie zawijamy nasze waciane jajko w serwetkę, tak aby jej końcówki znalazły się na szczycie jajka i zakładamy na nie gumkę recepturkę. W ten sposób powstanie jajko z czuprynką/palemką ;)
Już w tej chwili nasz podarunek prezentuje się dosyć nieźle, ale jeszcze go upiększymy :) W tym celu dodamy do niego kwiat z bibuły (takie same robiłam przy palmach wielkanocnych - link). Ja tym razem wykonałam kwiaty żółte, aby ładnie komponowały się z serwetką i nadały prezentowi wiosennego charakteru. Wkładamy kwiaty do środka naszej jajkowej palemki.
Aby cały podarunek był ładnie wykończony, na widoczną gumkę recepturkę zawiązałam na kokardkę kawałek zwiniętej w rulon bibuły w tym samym kolorze, co kwiat na szczycie.
I tak prezentują się wykończone jajeczka wielkanocne z niespodzianką w środku:

Naprawdę prosty, ale jakże efektowny sposób zapakowania świątecznej niespodzianki. Serdecznie go polecam i mam nadzieję, że komuś jeszcze się przyda.

Pozdrawiam ciepło,
Renews xxx
Like it on facebook Follow on bloglovin' Follow on Google + Image Map

10 komentarzy:

 1. Such a cute idea! we love our diy. keep up the great work hun

  www.mkstyleramblings.blogspot.com.au

  OdpowiedzUsuń
 2. weosłych;))

  zapraszam do wzajemnej obserwacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pomysl! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie przepadam za taką formą dekoracji, ale fajny pomysł ;)

  Może się poobserwujemy ? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł! U mnie nie ma tradycji obdarowywania się na Wielkanoc, jednak gdybym miała komuś sprezentować podarunek to z chęcią zapakowałabym go właśnie tak;) Kwiaty wyglądają pięknie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie :) Moim zdaniem każda okazja jest dobra, po pierwsze do świętowania, a po drugie do sprawiania bliskim przyjemności :)

   Usuń